مسجد جامع شبستر به احتمال زیاد یک بنای ایلخانی است که البته از بخش های ایلخانی بنا اثر زیادی باقی نمانده است. بیشتر آثار باقی از مسجد شامل آثار دوره صفوی و قاجار است. طرح مسجد شبستان ستون دار است. نقشه های اتوکد مسجد جامع شبستر شامل نما، برش، پلان پشت بام و پلان مسجد جامع شبستر است که در این بخش در دسترس شما قرار داده شده است.

تاریخچه معماری مسجد جامع شبستر

طول مسجد ۳۷ متر و عرض آن ۳۵ متر است و شامل هشتی، شبستان و اتاق‌هایی در ضلع شمالی بنا است که برای تدریس و تلاوت قرآن استفاده می شد. در گوشه شمال شرقی بنا، ایوان و دو مناره وجود دارد که ستونهای ایوان و کلاهک مناره همه از چوب هستند. بخش ایلخانی بنا سکوی سنگی و بخش از پایین دست دیوارهای مسجد باقی است. مناره ها در دوه حکومت تیموریان به بنا اضافه شده است و در زمان صفویه، بنا تعمیر و بازسازی شده است. در عصر قاجار و بعد از آن یک ردیف طاق و چشمه و ایوان شرقی به بنای اولیه مسجد الحاق شده است. برای مطالعه و بررسی بیشتر می توانید نقشه اتوکد مسجد جامع شبستر را در این بخش دانلود کنید.

*** همچنین برای دانلود نقشه بناهای مهم تاریخی از معماری اسلامی ” اینجا کلیک “ کنید ***

دانلود اتوکد مسجد جامع شبستر

نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر

در گذشته مساجد جامع در شهرهای مختلف از بسیاری جهات دارای اهمیت بود و مسجد جامع هر شهر به عنوان مرکز دینی شهر نمادی از توسعه شهری هر منطقه به شمار می رفت. از این رو با مطالعه معماری مساجد جامع هر شهر علاوه بر آشنایی با تکنیک های معماری رایج در دوره ساخت می توان اطلاعاتی راجع به ساکنان هر منطقه نیز دریافت. فایل اتوکد مسجد جامع شبستر شامل نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر معرفی کننده بنای این مسجد تاریخی می باشد.

اتوکد مسجد جامع شبستر ؛ نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر DWG
اتوکد مسجد جامع شبستر ؛ نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر DWG

دانلود اتوکد مسجد جامع شبستر

دانلود نقشه اتوکد مسجد جامع شبستر شامل نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر

برای خرید فایل اتوکد مسجد جامع شبستر روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

اتوکد مسجد جامع شبستر ؛ نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر DWG

فایل اتوکد مسجد جامع شبستر ؛ نما، برش و پلان مسجد جامع شبستر توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.