خانه شربت اوغلی تبریز ( خانه کمپانی ) از بناهای عصر قاجار است که در محله سرخاب قرار دارد و پس از مرمت های انجام شده در سال های اخیر به عنوان مرکز ایرانشناسی و نیز فرهنگستان هنر مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان دارای سه طبقه است در میان دو حیاط ساخته شده است. با توجه به پلان خانه شربت اوغلی تبریز مشاهده می شود که حیاط شمالی به بخش بیرونی خانه و حیاط جنوبی مشرف به اندرونی خانه است. شما نیز با دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز و تحلیل این بنای تاریخی می توانید شناخت بهتری از این خانه تاریخی به دست آوردید.

تحلیل معماری و طرح پلان خانه شربت اوغلی تبریز

با توجه به برداشت های انجام شده و پلان خانه شربت اوغلی تبریز مشخص می شود که این خانه تاریخی در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع ساخته شده است و ساختمان سه طبقه این خانه تاریخی در مجموع ۱۳۰۰ مترمربع زیر بنا دارد. حیاط مشرف به بخش بیرونی که در قسمت شمالی خانه قرار گرفته است چند پله پایین تر از طبقه اول خانه است و با یک هشتی به بیرون راه دارد. در قسمت جنوبی نیز حیاط بزرگتری در نظر گرفته شده است که بخش های اندرونی بیشتر به سمت این حیاط جهت گیری کرده اند. این حیاط نیز با یک هشتی به کوچه فرعی دسترسی دارد. در ادامه با دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز شما نیز می توانید نما و پلان خانه شربت اوغلی را در آرشیو خود داشته باشید.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز ( خانه شربت اوغلی )

نما و پلان خانه شربت اوغلی تبریز

این خانه تاریخی که در اواخر دوره قاجار ساخته شده است از نظر طرح معماری از طرح عمومی خانه های مسکونی دوره قاجار پیروی می کند. تزیینات زیبای آجرکاری و گچبری از ویژگی های بارز این بنای تاریخی محسوب می شود. به ویژه سرستون های گچبری شده ایوان جنوبی بسیار نغز و زیبا می باشد. محل قرار گیری پله ها و ورودی ها و نیز اختلاف تراز بین حیاط جنوبی و شمالی و جانمایی اتاق ها در پلان خانه شربت اوغلی تبریز و جزییات معماری از موارد مهم در تحلیل معماری خانه های سنتی در اقلیم سرد هستند. در ادامه با دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز و در دست داشتن نما و پلان خانه شربت اوغلی تبریز می توانید به شناخت بهتری از معماری مسکونی تبریز در دوره قاجار دست یابید.

پلان خانه شربت اوغلی تبریز ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز
پلان خانه شربت اوغلی تبریز ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز

دانلود پلان خانه شربت اوغلی تبریز

نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز شامل برش-نما و پلان خانه شربت اوغلی

برای خرید فایل اتوکد پلان خانه شربت اوغلی تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

پلان خانه شربت اوغلی تبریز ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز

فایل اتوکد پلان خانه شربت اوغلی تبریز ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه کمپانی تبریز توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.