خانه لاله ای از خانه های تاریخی تبریز است که در کوچه صدر قرار گرفته است. خانه لاله ای در زمینی به مساحت 900 مترمربع و ساختمانی با زیربنای تقریبی 600 مترمربع احداث شده است. خانه لاله ای از مجموعه خانه های باقی مانده از دوران پهلوی اول است که متعلق به یحیی ذکا است. وی در راه اندازی موزه های کشور نقش مهمی داشته است و به همین دلیل این خانه تاریخی اکنون به دفتر پژوهش های تاریخی یحیی ذکا تبدیل شده است. در این بخش شما می توانید با دانلود نقشه خانه لاله ای ( خانه یحیی ذکا ) فایل اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز را برای آشنایی بیشتر با این بنای تاریخی در اختیار داشته باشید.

شناخت معماری و طرح و نقشه خانه لاله ای تبریز ( خانه یحیی ذکا )

با توجه به نقشه خانه لاله ای ( خانه یحیی ذکا ) مشاهده می شود که ساختمان در بخش شمالی زمین ساخته شده است و دو ورودی در جبهه غربی و جنوب غربی زمین قرار دارد. طبقه همکف خانه از دو راهرو قابل دسترس است که دارای یک اتاق مرکزی و دو گوشواره است. حیاط خلوت کوچکی در بخش شمالی بنا برای تامین نور تعبیه شده است. در طرح معماری و نقشه خانه لاله ای تبریز، اندرونی و بیرونی مستقل و مجزا از هم نیستند و راه پله ای فرعی دسترسی به اندرونی را می توانسته ازتفکیک کند. در ادامه می توانید فایل اتوکد نما و برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز ( خانه لاله ای ) را دانلود کنید.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود نقشه خانه لاله ای تبریز

فایل اتوکد نما ، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز

خانه تاریخی لاله ای ( خانه یحیی ذکا ) در دو طبقه احداث شده است و نمای ساختمان با قاب بندی های آجری پرکار ازیین شده است و بالکن های جنوبی بنا با ستون ها و سرستون های گچبری شده به بنا شکوهی ویژه بخشیده اند. با دانلود فایل اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز می توانید با این بنای تاریخی در تبریز بیشتر آشنا شوید.

نقشه خانه لاله ای ؛ اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز DWG
نقشه خانه لاله ای ؛ اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز DWG

دانلود نقشه خانه لاله ای یا خانه یحیی ذکا تبریز

فایل اتوکد نقشه خانه لاله ای شامل برش و نما و پلان خانه یحیی ذکا تبریز

برای خرید فایل اتوکد نقشه خانه لاله ای تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

نقشه خانه لاله ای ؛ اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز DWG

فایل اتوکد نقشه خانه لاله ای ؛ اتوکد نما، برش و پلان خانه یحیی ذکا تبریز توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.