خانه وثوق الدوله یا عمارت قوام الدوله در سال ۱۲۱۱ خورشیدی مقارن با حکومت محمدشاه قاجار، جهت اقامت میرزامحمد قوام‌الدوله آشتیانی احداث گردید. این عمارت تاریخی در میان حیاطی عظیم و پر درخت توسط لطفعلی شیرازی بنا شد که اکنون تنها بخشی از آن باقی مانده است. با توجه به نما ، برش و پلان عمارت قوام الدوله می توان فهمید که این خانه به سبک معماری سنتی آن زمان و به صورت قرینه طراحی شده است. در این بخش شما می توانید فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران را دانلود نمایید و با تحلیل و بررسی پلان خانه وثوق الدوله به شناخت بهتری از این بنای تاریخی دست یابید.

تاریخچه ساخت و بررسی طرح پلان عمارت قوام الدوله

وثوق الدوله از بازیگران مهم جنبش مشروطه خواهی در ایران بود وی در تبریز مامور محاسبات مالیات بود و بعد از امضای مشروطیت ابتدا به سمت وزیر کشور و پس از آن وزیر دارایی و وزیر خارجه منصوب شد و مهمترین مناصب دولتی وی در میان سال های ۱۲۹۶ تا ۱۳۰۰ شمسی رخ داد که وی دوبار به سمت نخست وزیری منصوب شد. در ابتدا خانه یا عمارت قوام الدوله در زمینی حدود دوازده هزار متربع ساخته شده بود که اکنون تنها بخش از این زمین باقی مانده است که در فایل اتوکد خانه وثوق الدوله نیز قابل مشاهده است. بخش های زیادی از محوطه و بنا اکنون از میان رفته است و فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران تنها بخش های به جا مانده از این خانه تاریخی را نشان می دهد.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ( خانه قوام الدوله )

نقشه های خانه وثوق الدوله شامل نما، برش و پلان عمارت قوام الدوله

میرزا محمد مستوفی قوام الدوله بانی اصلی این خانه قاجاری است که بعدها یکی از نوادگان وی به نام حسن وثوق الدوله این خانه را به تملک خود درآورد. از ویژگی های مهم این بنا می توان به استفاده از هفت دری در طرح پلان خانه وثوق الدوله اشاره کرد. همچنین این خانه نیز همانند خانه های اشزافی دوران قاجار دارای اتاق های زیاد و تالار های مختلف پذیرایی بود که تالار آیینه و طنبی یا سفره خانه نمونه ای زیبا از این فضاها است. برای آشنایی بیشتر با این خانه تاریخی در تهران توصیه میکنیم در ادامه با دانلود فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ( خانه قوام الدوله )، نقشه های اتوکد خانه قوام الدوله شامل نما، برش و پلان عمارت قوام الدوله به تحلیل این بنای با ارزش تاریخی بپردازید.

اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ؛ نما،برش و پلان عمارت قوام الدوله
اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ؛ نما،برش و پلان عمارت قوام الدوله

دانلود اتوکد خانه وثوق الدوله تهران

فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران شامل برش و نما و پلان عمارت قوام الدوله

برای خرید فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ؛ نما،برش و پلان عمارت قوام الدوله DWG

فایل اتوکد خانه وثوق الدوله تهران ؛ نما،برش و پلان عمارت قوام الدوله توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.