پروین اعتصامی از شاعران پر آوزه معاصر ایران است وی در شهر تبریز به دنیا آمد و رشد یافت و پس از آن در تهران به ادامه تحصیل پرداخت. وی در تبریز در خانه ای واقع در خیابان عباسی، کوچه ساوجبلاغ ساکن بوده است. ساخت این خانه به عصر پهلوی اول باز می گردد. در بخش دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی می توانید مجموعه کاملی از نقشه های این خانه تاریخی شامل نما و برش و پلان خانه پروین اعتصامی را در آرشیو خود داشته باشید.

شناخت طرح و پلان خانه پروین اعتصامی تبریز

خانه تاریخی پروین اعتصامی در زمینی به مساحت تقریبی 1300 متر مربع ساخته شده است. ساختمان در بخش شمالی زمین با سطح اشغال حدودا 380 مترمربع قرار گرفته است. خانه در دو طبقه شامل زیرزمین و طبقه همکف بنا شده است که طبقه همکف با چند پله از حیاط بالاتر در نظر گرفته شده است. در زیرزمین حوضخانه ای زیبا قرار دارد که با طاق های کلیل پوشش یافته است. پنج اتاق دیگر در زیرزمین هست که با طاق گهواره ای پوشش یافته اند. طبقه همکف با اشراف کامل به حیاط ساخته شده است و شامل یک شاه نشین و دو اتاق در هر طرف آن می باشد که از دو دالان ورودی طرفین شاه نشین دسترسی دارند. برای آشنایی بیشتر با طرح پلان خانه پروین اعتصامی تبریز می توانید با دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی به تحلیل این خانه تاریخی بپردازید.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

پلان خانه پروین اعتصامی

دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی

خانه تاریخی پروین اعتصامی به سبک پهلوی اول ساخته شده است که ویژگی های این سبک معماری در نما و طرح پلان خانه پروین اعتصامی دیده می شود. اصل قرینه سازی در پلان رعایت شده و دو راه پله در دو سمت شاهنشین در محور وردی بنا و با تاکید قرار گرفته است. تاکید بر دسترسی های عمودی که از ویژگی های سبک پهلوی است در نمای ساختمان نیز به روشینی دیده می شود. نمای آجری بنا نیز تزیینات زیادی ندارد و اصل سادگی در آن رعایت شده است. برای تحلیل بهتر خانه پروین اعتصامی با دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی بیشتر نما و پلان خانه پروین اعتصامی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا به شناخت بهتری از معماری سبک پهلوی در تبریز دست یابید.

پلان خانه پروین اعتصامی ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی
پلان خانه پروین اعتصامی ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی

دانلود پلان خانه پروین اعتصامی

نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی شامل برش-نما و پلان خانه پروین اعتصامی تبریز

برای خرید فایل اتوکد پلان خانه پروین اعتصامی تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

پلان خانه پروین اعتصامی ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی

فایل اتوکد پلان خانه پروین اعتصامی ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه پروین اعتصامی توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.