اصل بنای خانه ستارخان به دوره قاجار باز می گردد ولی در ماجراهای بعد از مشروطیت بنا به توپ بسته شد و تا حدودی تخریب شده که در دوره های بعدی مرمت و بازسازی شد. آنچه اکنون برجای مانده است بخش از خانه قدیمی است که بیشتر ساخت و ساز های دوره پهلوی را شامل می شود. در این بخش شما با دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان می توانید نما و برش و پلان خانه ستارخان تبریز را در آرشیو خود داشته باشید و به تحلیل بنای تاریخی آن بپردازید.

معماری و طرح پلان خانه ستارخان تبریز

خانه تاریخی ستارخان در یکی از محله های قدیمی تبریز بنام امیرخیز واقع شده است. هرچند بخش کوچکی از اصل خانه برجای مانده است ولی سرگذشت ویژه بنا اهمیت خاصی به این بنا می دهد. اساس ساخت خانه به دوره قاجار باز می گردد که شامل فضاهای متنوعی بوده است که در سال ۱۲۸۹ شمسی به دست اشغال گران روس ویران شد و اکنون اطلاعاتی از بنای اولیه در دست نیست. قسمت اندرونی باقی مانده از بنا دارای طبقه همکف و بهار خوابی بر روی آن است. در کل طرح پلان و نمای ساختمان از سادگی زیادی برخوردار است.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود پلان خانه ستارخان تبریز

نقشه اتوکد خانه ستارخان شمال نما و برش و پلان خانه ستارخان

طرح کلی این خانه تاریخی با پیروی از سنت رایج دارای طرح حیاط مرکزی است. با این تفاوت که ساختمان در سه طرف حیاط قرار گرفته است و ورودی خانه از جبهه شمالی بنا در نظر گرفته شده است. نمای آجرکاری بنا نیز از تزیینات کمی دارد و ویژگی های معماری پهلوی را در خود دارد که نشان دهنده بازسازی های بعدی بنا است. در ادامه شما می توانید با دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان مجموعه ترسیمات مربوط به نما و برش و پلان خانه ستارخان را در آرشیو خود داشته باشید و به مطالعه دقیق تر بنا بپردازید.

پلان خانه ستارخان ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان با نما و برش
پلان خانه ستارخان ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان با نما و برش

دانلود پلان خانه ستارخان تبریز

نقشه اتوکد خانه ستارخان شامل برش-نما و پلان خانه ستارخان

برای خرید فایل اتوکد پلان خانه ستارخان تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

پلان خانه ستارخان ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان با نما و برش

فایل اتوکد پلان خانه ستارخان تبریز ؛ دانلود نقشه اتوکد خانه ستارخان با نما و برش توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.