خانه گنجه ای زاده از مجموعه خانه های تاریخی شهر تبریز است که در محله قدیمی مقصودیه واقع شده است. این بنای تاریخی در اواخر دوره قاجار بنیاد شده است. با توجه به نقشه خانه گنجه ای زاده مشخص می شود که طرح بنا حاوی نشانه هایی از گذار از معماری سنتی به معماری دوره پهلوی است و این ویژگی در و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز و نیز طرح نمای این خانه تاریخی بروز یافته است.

طرح معماری بنا با توجه به نقشه خانه گنجه ای زاده

با توجه به نقشه خانه گنجه ای زاده می توان فهمید که اتاق طنبی ( اتاق مهمان ) قلب طرح پلان خانه گنجه ای زاده تبریز است. دسترسی فضای طنبی با دو راهرو در دوطرف فضا تامین شده است و در دو طرف طنبی دو گوشواره در نظر گرفته شده است. در طبقه زیرین و زیر اتاق طنبی، حوضخانه ای زیبا تعبیه شده است و در طبقه بالا هم اتاق هایی قرار دارد. این بخش از خانه سه طبقه می باشد که بخش شرقی این خانه تاریخی را شکل می دهد و در دوره قاجار بنا شده است. بخش غربی ساختمان از الحاقات دوره پهلوی است که در سه طبقه، شامل زیرزمین و طبقه همکف و طبقه اول بنا شده است. هر دوبخش دارای ایوان ستون دار زیبایی است که با تزیینات گچ و آجر آذین یافته است.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود نقشه خانه گنجه ای زاده

فایل اتوکد شامل سه نما و سه پلان خانه گنجه ای زاده تبریز

طرح معماری خانه تاریخی گنجه ای زاده نشان دهنده تلفیقی از معماری قاجار و معماری پهلوی اول است. مساحت این خانه تاریخی حدود سه هزار متر مربع است. ساختمان و زیربنا در مجموع دارای سه طبقه است و در طرح پلان خانه گنجه ای زاده تبریز مفهوم اندرونی و بیرونی از میان رفته و دسترسی اتاق ها از کریدور اصلی صورت می گیرد که این از ویژگی های بارز پلان های دوره پهلوی است. با دانلود نقشه خانه گنجه ای زاده شامل فایل اتوکد سه نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز می توانید با این بنای تاریخی بیشتر آشنا شده و آن را بهتر مورد تحلیل قرار دهید.

نقشه خانه گنجه ای زاده ؛ اتوکد نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز DWG
نقشه خانه گنجه ای زاده ؛ اتوکد نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز DWG

دانلود نقشه خانه گنجه ای زاده

فایل اتوکد خانه گنجه ای زاده شامل نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز

برای خرید فایل اتوکد نقشه خانه گنجه ای زاده تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

نقشه خانه گنجه ای زاده ؛ اتوکد نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز DWG

فایل اتوکد نقشه خانه گنجه ای زاده ؛ اتوکد نما و پلان خانه گنجه ای زاده تبریز توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.