خانه سلماسی تبریز در محله مقصودیه و مجاورت ساختمان تاریخی شهرداری واقع شده است. این خانه تاریخی در اوایل دوره قاجار در زمینی به مساحت تقریبی 650 متر مربع ساخته شده است. با توجه به نقشه خانه سلماسی زیربنای ساختمان حدود 875 مترمربع است که در دوطبقه بنا شده است. در این بخش فایل کامل نقشه اتوکد موزه سنجش شامل نما و برش های متعدد و پلان خانه سلماسی تبریز و بزرگنمایی بخشی از تزیینات و همچنین توضیحات اجرایی بنا می باشد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

ویژگی های معماری و طرح پلان خانه سلماسی تبریز

طرح کلی پلان خانه سلماسی به صورت مرکزی است با این تفاوت که ساختمان در سه طرف حیاط ساخته شده است. در کل این بنای تاریخی دارای دو طبقه زیرزمین و طبقه همکف است که طبقه همکف مطابق طرح رایج در خانه های سنتی چند پله بالاتر از کف حیاط در نظر گرفته شده است. نقشه خانه سلماسی در کل حالتی قرینه دارد که راه پله در امتداد تقریبی محور تقارن قرار گرفته است. فضاهای زیرزمین شامل حوضخانه و انبار و مطبخ و آب انبار است. در طبقه همکف هم مجموعه ای از اتاق های اندرونی و بیرونی قرار گرفته است که با اروسی هایی با حیاط در ارتباط هستند.

**همچنین با مراجعه به بخش خانه های تاریخی ایران ، نقشه چندین خانه تاریخی مهم را دانلود نمایید**

دانلود پلان خانه سلماسی تبریز ( فایل اتوکد موزه سنجش )

نقشه خانه سلماسی شامل نما و برش های متعدد و پلان طبقات همکف و زیرزمین

خانه سلماسی از خانه های قاجاری شهر تبریز است که اکنون کاربری آن موزه سنجش تغییر داده شده است. مصالح به کار رفته در سازه بنا عمدتا از چوب و آجر و خشت و سنگ است و در نما کاری از آجر و کاشی و تزیینات گچبری زیبایی استفاده شده است و پنجره های ارسی بنا بر زیبایی نمای این خانه تاریخی افزوده است. فایل اتوکد نقشه خانه سلماسی شامل نماها و برش های متعدد از بنا و نیز جزییات اجرایی و مرمتی بنا و پلان خانه سلماسی است که در ادامه می توانید فایل اتوکد موزه سنجش را دانلود کنید و در آرشیو خود داشته باشید.

پلان خانه سلماسی تبریز ؛ اتوکد موزه سنجش و نقشه خانه سلماسی DWG
پلان خانه سلماسی تبریز ؛ اتوکد موزه سنجش و نقشه خانه سلماسی DWG

دانلود اتوکد پلان خانه سلماسی تبریز

دانلود اتوکد موزه سنجش ( خانه سلماسی ) شامل نما، برش و پلان خانه سلماسی

برای خرید فایل اتوکد پلان خانه سلماسی تبریز روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

پلان خانه سلماسی تبریز ؛ اتوکد موزه سنجش و نقشه خانه سلماسی DWG

فایل اتوکد پلان خانه سلماسی تبریز ؛ اتوکد موزه سنجش و نقشه خانه سلماسی توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.