مدرسه صدر خواجو در نزدیکی پل خواجو اصفهان واقع شده و از بناهای دوره قاجار می باشد. کار ساخت بنا در سال 1239 قمری آغاز شد و بانی این مدرسه صدر اعظم و پسرش است. نام های دیگر این مدرسه عبارتند از مدرسه علمیه چهارباغ صدر و مدرسه امین الدوله. در این بخش فایل اتوکد برداشت پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان ارایه شده است. دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو شامل پلان و دو نما برش طولی و عرضی از بنای این مدرسه تاریخی می باشد.

تحلیل معماری پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان

پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان شامل بیست حجره برای طلاب و دو مدرس و یک کتابخانه‌ است که اکنون در این کتابخانه چندین نسخه خطی نفیس و کمیاب وجود دارد. در مجاورت بنای مدرسه نمازخانه مدرسه وجود دارد که اهالی امروزه آن را مسجد صدر خواجو می نامند. با دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو می توانید با فضاهای مختلف این مدرسه تاریخی بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه استفاده از مدرسه صدر خواجو اصفهان

پس از دوره قاجار تدریس علوم دینی در این مدرسه به سستی گراید و مدرسه به حالت متروک درآمد و در زمان پهلوی بازسازی های در بنا انجام شد و به عنوان دارالمساکین و بعد از آن به عنوان تیمارستان به فعالیت خود ادامه داد. حدود هشتاد سال پیش دوباره کاربری بنا به مدرسه علوم دینی تغییر یافت و در دوره معاصر بازسازی گسترده‌ای در بنا ایجاد شده است که این تعمیرات و بازسازی ها در پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان تغییراتی ایجاد کرد. بنا اکنون به عنوان حوزه علمیه امام علی (ع) فعال می باشد.

*** همچنین برای دانلود نقشه بناهای مهم تاریخی از معماری اسلامی ” اینجا کلیک “ کنید ***

دانلود پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان

شامل دو نما ، برش و پلان مدرسه صدر خواجو در قالب اتوکد

این بنای تاریخی متعلق به دوره قاجار است که همانند سایر مساجد و مدرسه های این دوره که به شیوه سنتی ساخته می شدند، طرح کلی آن چهار ایوانی است. این بنا چهار هشتی دارد و سردر و بخش های داخلی مدرسه با تزیینات کاشیکاری زینت یافته است. در ادامه با دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو می توانید دو نما- برش و نیز فایل اتوکد برداشت پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان را در آرشیو خود داشته باشید.

پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان ؛ دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو DWG
پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان ؛ دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو DWG

دانلود پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان

دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو شامل نما ، برش و پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان

برای خرید فایل پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان ؛ دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو DWG

فایل اتوکد پلان مدرسه صدر خواجو اصفهان ؛ دانلود نقشه اتوکد مدرسه صدر خواجو توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.