باغ فین ، از نمونه های معروف باغ ایرانی است که حمام فین نیز در گوشه جنوبی باغ طراحی شده است. قدمت باغ فین حمام فین و بناهای مجموعه فین به دوره صفوی بازمی‌گردد. وسعت باغ حدود ۲۳ هزار مترمربع است و شامل یک حیاط مرکزی محصور شده با طرح کلی چهار باغ ایرانی است. در بخش دانلود پلان باغ فین می توانید فایل اتوکد باغ فین کاشان و نیز نقشه اتوکد حمام فین را دانلود کنید.

تاریخچه معماری باغ فین حمام فین در کاشان

باغ فین در ۹ کیلومتری مرکز شهر کاشان و در دل روستای فین کوچک قدیم جای گرفته است. آب این باغ از چشمه سلیمانیه تامین می شود که در مجاورت باغ قرار دارد. ساخت اولیه باغ فین حمام فین به دوران شاه عباس صفوی نسبت داده شده است. در دوره شاه صفی و شاه‌عباس دوم نیز بنای باغ توسعه یافته است. سردر ورودی باغ، کوشک و یکی از حمام‌ها از توسعه های این دوره بوده است. شاه سلیمان صفوی نیز سکویی پیرامون چشمه فین ساخت ودر دوره کریمخان زند باغ فین حمام فین مرمت و بازسازی شد و بنای خلوت کریمخانی به مجموعه اضافه شد.

دانلود نقشه اتوکد باغ فین حمام فین کاشان

باغ فین کاشان ، باغی است که ناصرالدین‌شاه، صدراعظم خود امیرکبیر را در آن به قتل رساند که به سبب این اتفاق تاریخی این باغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از نظر معماری نیز در مقایسه با دیگر باغ های ایرانی، این باغ از نظر نظام آبیاری تفاوت هایی با سایر باغ ها دارد. طرح کلی حاکم بر باغ طرح عمومی چهار باغ است. برای شناخت ویژگی های معماری و تحلیل بهتر ابعاد و تناسبات معماری این باغ در کاشان در این بخش با دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین و بررسی آن به درک بهتری از این مجموعه تاریخی معماری ایران دست یابید.

*** همچنین برای دانلود نقشه بناهای مهم تاریخی از معماری اسلامی ” اینجا کلیک “ کنید ***

دانلود نقشه اتوکد باغ فین حمام فین کاشان

دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین

باغ فین کاشان ، باغی است که ناصرالدین‌شاه، صدراعظم خود امیرکبیر را در آن به قتل رساند که به سبب این اتفاق تاریخی این باغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از نظر معماری نیز در مقایسه با دیگر باغ های ایرانی، این باغ از نظر نظام آبیاری تفاوت هایی با سایر باغ ها دارد. طرح کلی حاکم بر باغ طرح عمومی چهار باغ است. برای شناخت ویژگی های معماری و تحلیل بهتر ابعاد و تناسبات معماری این باغ در این بخش با دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین و بررسی آن به درک بهتری از این مجموعه تاریخی معماری ایران دست یابید.

باغ فین حمام فین ؛ دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین [DWG]
باغ فین حمام فین ؛ دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین [DWG]

دانلود اتوکد باغ فین حمام فین کاشان

شامل نقشه اتوکد باغ فین و برش و پلان حمام فین کاشان

برای خرید فایل اتوکد باغ فین حمام فین روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

باغ فین حمام فین ؛ دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین [DWG]

فایل اتوکد باغ فین حمام فین شامل دانلود پلان باغ فین و نقشه اتوکد حمام فین توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.