دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان ( اتوکد مسجد شاه )؛ 3d مسجد امام و پلان مسجد امام اصفهان و برش

دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان شامل رندر و پلان مسجد امام اصفهان و برش

مسجد شاه که به نام‌های مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در دوره صفوی ساخته شد. این بنا نمودی زیبا و کامل از معماری، کاشی‌کاری و نجاری شیوه اصفهانی در قرن یازدهم هجری است. این مسجد در ضلع جنوبی میدان نقش جهان قرار دارد و در سال ۱۰۲۰ هجری به فرمان شاه عباس بزرگ شروع شده و تزئینات و الحاقات آن در دوره شاه طهماسب و جانشینانش به اتمام رسید.

معماری مسجد شاه اصفهان

معمار بزرگ این بنا باشکوه استاد علی‌اکبر اصفهانی و از جمله استادکاران این بنا می‌توان به محب‌علی بیک الله به عنوان دستیار استاد علی اکبر اصفهانی اشاره کرد.؛ خوشنویسانی همچون علیرضا عباسی ، عبدالباقی تبریزی ، محمد رضا امامی ، محمد صالح امامی به هنرمندی تمام در کتیبه های این مسجد اثر خود را ماندگار کرده‌اند. از منظر معماری نیز میانسرای مسجد تناسبات شش ضلعی منتظم دارد در دو گوشه جنوبی آن دو مدرسه وجود دارد که یکی مدرسه ناصریه و دیگری مدرسه سلیمانیه نام دارد که در ابتدا حجره ای نداشتد و بعدها برای یکی از آنها حجره هایی ساخته اند.

دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان با رندرهای زیبا از فایل سه بعدی مسجد امام

با توجه به آنچه گفته شد، مسجد امام یا مسجد شاه اصفهان از اهمیت ویژه ای در تاریخ معماری ایران برخوردار است و از شاهکارهای معماری صفوی و شیوه اصفهانی به شمار می‌آید. در این بخش دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان ( پلان مسجد شاه اصفهان ) و برش مسجد امام در قالب فایل اتوکد ارایه شده است و همچنین برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با معماری مسجد 7 رندر از فایل سه بعدی مسجد شاه اصفهان نیز در کنار فایل قرار داده شده است. فایل اتوکد ارایه شده با تصاویر زیبای مسجد پرزانته شده و آماده ارایه و استفاده می‌باشد.

دانلود اتوکد مسجد شاه اصفهان ؛ 7 رندر و پلان مسجد امام اصفهان و برش

دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان ( اتوکد مسجد شاه )؛ 3d و پلان مسجد امام اصفهان و برش
دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان ( اتوکد مسجد شاه )؛ 3d و پلان مسجد امام اصفهان و برش

دانلود فایل اتوکد مسجد شاه اصفهان با 7 رندر از حجم مسجد

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

دانلود اتوکد مسجد امام اصفهان ( اتوکد مسجد شاه )؛ 3d و پلان مسجد امام اصفهان و برش

این فایل توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.