پرزانته و ارایه طرح های معماری یکی از بخش های مهم و گاها سخت و زمانبر پروسه طراحی است. از آنجایی که اغلب طرح ها در قالب اتوکد ترسیم می شوند بنابراین ضروری است که علائم گرافیکی مناسبی در دست داشته باشیم تا بتوانیم به راحتی به راندو نما وپرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد بپردازیم. از گرافیک های پرکاربرد در زمینه راندو نما خط آسمان در اتوکد است که در اینجا نمونه هایی از خط آسمان و خط زمین و چند مورد دیگر در اختیار شما قرار گرفته است.

خط آسمان در اتوکد و پرزانته نما

خط آسمان در معماری و شهرسازی

خط آسمان یا skyline آخرین خط تراز ساختمان یا مجموعه ساختمانی یا مرز میان بنا و آسمان یا نقطه برخورد خطوط فوقانی ســاختمان ها با خط افق است. ا ین واژه را بیشتر معماران و مدیران شهرسازی به کار می برند که به میزان ارتفاع بناها با توجه به بناهای هم جوار در شهراشاره دارد. وجود خط آسمان زیبا و منظم، از عوامل مهم و تاثیرگذار در نظم بخشی به فضاهای شهری است. عاملی که امروزه در کشور ما کمتر به آن توجه می شود. اهمیت خط آسمان مناسب با منظر شهری به حدی است که دیده شده بعضاً در کشورهای توسعه یافته برای اینکه خط آسمانی پذیرفتنی وجود داشته باشد، ساختمان های جدیدی که بدون توجه به این مسئله ساخته شده اند را تخریب کرده اند. خط آسمان در بحث هویت شهری و سلسله مراتب فضایی نیز حائز اهمیت است.

آسمان در اتوکد و پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد

جدا از مبحث خط آسمان و تعاریف آن در زمینه پرزانته و راندو معماری وقتی صحبت از آسمان یا خط آسمان هست، منظور نشان دادن و تاکید بر لبه بنا و نشان دادن شکل آسمان با گرافیکی متناسب با حجم بنا است. البته باید به یاد داشت که تناسبات سطح نما نیز در بیان گرافیکی نما بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. در این بخش چند نمونه از گرافیک های مربوط به آسمان در اتوکد ارایه شده است که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد. این نمونه ها در راندو نما و پرزانته نما در اتوکد و همچنین در پرزانته برش به شما کمک خواهد کرد. همچنین می توانید با استفاده از این آسمان ها و اضافه نمودن کمی راندو به پرزانته های زیبایی برسید و طرح های خود را بهتر و زیباتر ارایه کنید.

گرافیک خط آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد

در این بخش چند نمونه از گرافیک های مربوط به آسمان در اتوکد ارایه شده است که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد. این نمونه ها در راندو نما و پرزانته نما در اتوکد و همچنین در پرزانته برش به شما کمک خواهد کرد. همچنین می توانید با استفاده از این آسمان ها و اضافه نمودن کمی راندو به پرزانته های زیبایی برسید و طرح های خود را بهتر و زیباتر ارایه کنید.

 

*** همچنین برای دیدن انواع بلوک مبلمان و علائم گرافیکی و کادر و شیت بندی ” اینجا کلیک “ کنید ***

دانلود آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد ، راندو نما

آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد ، راندو نما [DWG]
آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد ، راندو نما [DWG]

دانلود آسمان در اتوکد

نمونه آسمان در اتوکد برای پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد و راندو نما [DWG]

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد ، راندو نما [DWG]

فایل آسمان در اتوکد ؛ پرزانته برش و پرزانته نما در اتوکد ، راندو نما در قالب اتوکد توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.