محوطه سازی و طراحی سایت از موارد مشترک و مهم در همه طرح های معماری است. از این رو در این بخش به کف سازی محوطه و طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان پرداخته شده است. بخش اول شامل نمونه طرح هایی برای سنگ فرش و طراحی پیاده رو ها و بخش دوم شامل نمونه های مختلف بافت و هاشور برای کف سازی و محوطه سازی است که در طراحی سایت پلان و طراحی کف سازی بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

کف سازی محوطه و مصالح کف سازی

تعریف کف سازی محوطه و انتخاب مصالح کف سازی

کف سازی مجموعه ای از عملیات ساختمانی ویژه است که بر روی سطح زمین یا کف طبقات ساختمان انجام می شود تا کف را برای عملکرد نهایی فضا پرداخت و آماده کند. برای امر کف سازی طراحان مصالح متنوع و بافت های زیادی را در اختیار دارند. هر یک از این مصالح دارای ویژگی و نمود خاص خود استو هر یک مزایا و معایب ویژه خود را دارند. دراحداث محوطه های بزرگ و کوچک شهری ، میدان و پارک و پیاده رو و غیره از انواع سنگ ها، آجر ، سیمان و بتن، شن و غیره با کیفیت و در بافت ها و طرح های متفاوت استفاده می گردد.

عوامل مهم در انتخاب مصالح برای کف سازی محوطه

در انتخاب پوشش کف عوامل زیادی نقش دارند. نوع آمد و شد ( رفت و آمده سواره یا پیاده و همچنین تراکم رفت و آمد )؛ و میزان سایش با توجه به تراکم رفت و آمد و وزن و میزان اصطکاک ایجاد شده روی کف ، ویژگی هایی مانند صافی و زبری یا نرمی و سختی ، تنوع بافت و رنگ و مصالح ، سهولت نگهداری و تعمیر احتمالی ، قیمت مصالح و اجرا و… انجام می گیرد. از این رو کف سازی فضاهای داخلی و خارجی ساختمان با یکدیگر متفاوت است که در این بخش تاکید بر کفسازی فضاهای خارجی و محوطه و میدان و پیاده رو است.

طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان

در طرح کف میدان و پیاده رو و سایت پلان باید به دو جنبه توجه نمود. یکی جنبه هنری و معماری است. بدین معنی که طرح و بافت کف باید متناسب با موضوع و عملکرد مورد نظر باشد. برای مثال طرح کف محوطه مهدکودک متفاوت با طرح کف سازی یک میدان شهری خواهد بود. جنبه دیگر مسائل و نکات فنی است که باید نسبت به شرایط عملکردی و اقلیمی مورد توجه باشد. کف سازی به دو قسمت زیرسازی و فرش کف تقسیم می شود که در هر دو بخش باید نکات فنی و اجرایی لازم در نظر گرفته شود.

ویژگی های کف سازی پارک و میدان و محوطه

  • استحکام و پایداری
  • دوام در برابر ضربه ، سایش و یخ زدگی
  • مقاومت در برابر حرارت زیاد
  • مقاومت در برابرخورندگی حلال ها و مواد شیمیایی

 

*** همچنین برای دیدن انواع بلوک مبلمان و علائم گرافیکی و کادر و شیت بندی ” اینجا کلیک “ کنید ***

کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان

چنانکه در ابتدا نیز ذکر شد؛ این نوشتار دارای دو بخش کلی است. به دلیل اهمیت طراحی محوطه و محوطه سازی در همه کاربری ها و طرح ها و اهمیت آشنایی با نمونه های مختلف طراحی سایت و محوطه سازی، بخش اول شامل اجزایی طراحی شده است که می توانید در بخش های مختلف طراحی سایت خود از آن استفاده کنید. در بخش دیگر نمونه بافت های متنوعی ارایه شده است که می توانید برای کف سازی و … استفاده کنید. همچنین با آموزش ساده ارایه شده همراه فایل می توانید از این هاشورهای به عنوان الگوهای دستور Hatch در اتوکد استفاده نمایید.

⇓ برای دانلود هر دو فایل کفسازی و سنگفرش با تخفیف ویژه کلیک کنید ⇓

فایل شماره 1 #

دانلود انوع طرح های کف سازی محوطه و طراحی کف سازی پارک و پیاده رو

کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان [Dwg]
کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان [Dwg]

دانلود نمونه های کف سازی محوطه و طرح کف میدان

دانلود نمونه های مختلف طرح سنگفرش و پیاده رو و محوطه سازی

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

فایل شماره 2#

دانلود بافت و هاشور برای طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان

کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان [Dwg]
کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان [Dwg]

دانلود هاشور و الکوی هچ برای کف سازی و گچبری و کاشیکاری و …

انواع هاشور شامل نقوش هندسی و موتیف های گیاهی و اسلیمی و بافت و …

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

نمای کلاسیک و نمای نئوکلاسیک ؛ دانلود طرح نمای ساختمان سبک کلاسیک Dwg

فایل های کف سازی محوطه ؛ طراحی کف سازی پارک و طرح کف میدان و سایت پلان در قالب اتوکد توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.