در این بخش نمونه های بسیار زیبا و خاص از فیگور اتوکد ارایه شده است. بلوک انسان ارایه شده در این بخش شامل فیگور انسان و پرسوناژ ورزشی در حالت ورزش های مختلف همانند شیرجه و شنا و اسکیت و کاراته و چتر بازی و غیره و فیگور در حالت مطالعه و رقص و نشستن و بازی و نواختن پیانو و آلات موسیقی و غیره است که بسیار خاص و جالب هستند و مطمنا مناسب طرح های شما با موضوعات مختلف خواهد بود.

فیگور و پرسوناژ برای پرزانته برش و نما

پرسوناژ و فیگور انسان در معماری

کلمه پرسوناژ Personage ریشه ای فرانسوی دارد و در لغت به معنی یک چهره مشهور و مهم یا بازیگری است که در قالب یک نمایش به ایفای نقش می پردازد. در معماری مراد از پرسوناژ گرافیک و نمادهایی انسانی که برای درک بهتر تناسبات طرح مورد استفاده قرار می گیرد. در ترسیمات اتوکدی نیز از فیگور اتوکد و بلوک انسان به همین منظور استفاده می شود.

فیگور اتوکد و بلوک انسان و پرسوناژ در طرح معماری

پرسوناژها یا فیگور انسان در ترسیم های معماری نقش مهمی دارند و صرفا برای پر کردن فضا و زیبایی نیستند. کاربرد اصلی فیگور اتوکد و بلوک انسان برای نشان دادن مقیاس و تناسبات حجم معماری است که به درک بهتری از طرح می انجامد و بیننده را در درک ابعاد یاری می کند. فیگور های اتوکدی به شیوه های مختلفی ترسیم می شود که به نمونه هایی از آن می پردازیم.

  • فیگورهای اتوکدی انتزاعی و آبستره

این نوع از بلوک انسان و فیگور اتوکد اغلب بدون گردن هستند و نوعی ابهام در خود دارند و دارای جزییات واقع گرایانه نیستند و به همین دلیل با استفاده از نوع پرسوناژ تمرکز بیشتری بر کارکرد ندارند و اگز طرح شما هم حالتی انتزاعی و سورئال دارد بهتر است از این بلوک های اتوکدی استفاده کنید.

  • پرسوناژ و فیگور واقع گرایانه در اتوکد

در این نوع از فیگور اتوکد ، بلوک انسان ترسیم شده دارای جزییات بیشتری است و تناسبات اندام انسانی به دقت رعایت شده است که در مجموعه حاضر چند نمونه از این نوع پرسوناژ وجود دارد.

  • فیگور اتوکد با خط دور و تو خالی

استفاده از این پرسوناژ ها نشان دهنده توجه بیشتر شما بر طرح و موارد ضروری طرح است نه بر جزییات غیر ضروری. استفاده از این بلوک انسان اتوکد تمرکز بیشتری بر طرح و حجم و فرم معمارانه شما ایجاد می کنند. در فایل حاضر نمونه های بسیار متنوعی از این نوع فیگور اتوکد ارایه شده است که پرسوناز ورزشی نشان دهنده انسان در حالت ورزش های مختلف و کارهای مختلف است که می تواند اشاره به کارکرد بنا نیز داشته باشد و بیان کننده بهتر کارکرد در طرح شما باشند.

فیگور اتوکد ؛ بلوک انسان و پرسوناژ ورزشی و موسیقی و بازی و رقص

در بخش فیگور اتوکد آکادمیکال، پرسوناژ و بلوک انسان در حالت های مختلف برای پرازنته طرح های معماری در اختیار شما قرار داده شده است. شما به سادگی و با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+C و Ctrl+V می توانید از این فیگور های اتوکدی استفاده نمایید. این پرسوناژها شامل حالت های مختلف انسانی و مناسب برای طرح با موضوعات متنوع هستند. انسان در حالت ورزش و انسان در حالت نواختن موسیقی و رقص و باغبانی و بازی و تفریح های مختلف که در این بخش ارایه شده است می تواند شما را در معرفی فضاهای طرح و پرزانته برش و نما به خوبی یاری کند.

 

*** همچنین برای دیدن انواع بلوک مبلمان و علائم گرافیکی و کادر و شیت بندی ” اینجا کلیک “ کنید ***

دانلود فیگور اتوکد خاص ؛ بلوک انسان و پرسوناژ و سمپل انسان برای اتوکد

فیگور اتوکد خاص ؛ بلوک انسان و پرسوناژ ورزشی و موسیقی و بازی و رقص DWG
فیگور اتوکد خاص ؛ بلوک انسان و پرسوناژ ورزشی و موسیقی و بازی و رقص DWG

دانلود فیگور اتوکد و بلوک انسان برای اتوکد

نمونه فیگور اتوکد و پرسوناژ برای کاربری های ورزشی و موسیقی و تفریحی و رقص DWG

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل فیگور اتوکد

فیگور اتوکد خاص ؛ بلوک انسان و پرسوناژ ورزشی و موسیقی و بازی و رقص DWG

فایل فیگور اتوکد خاص ؛ بلوک انسان و پرسوناژ ورزشی و غیره در قالب اتوکد برای پرزانته نما و برش طرح های شما با انواع کاربری های مختلف توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.