آبجکت نمای رومی به صورت دوبعدی و سه بعدی ( 2D , 3D) در محیط اتوکد شامل دانلود آبجکت نما مانند آبجکت های نمای رومی و آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی و انواع ستون رومی و سرستون رومی و نرده و پنجره و تزیینات رومی و طرح گچبری و طرح در.

اجزای نما و مفاهیم مرتبط با طراحی نمای رومی

مفهوم نمای ساختمان ، نمای شهری یا بدنه شهری

نما به معنی صورت ظاهری یک چیز و هر آن چیزی که در معرض دید است. منظر خارجی یک بنا یا عمارت را در اصطلاح نمای آن بنا گویند. بسته به موقعیت بنا، ساختمان دارای نماهای متعددی می تواند باشد. در معماری نما پرده یا سطحی خارجی دورادوربنا است که درون و بیرون را از هم جدا میکند. در علم منظر و طراحی شهری بدنه شهری به سطوح خارجی بدنه ها در مجاورت معابر و فضاهای باز شهری اطلاق می شود که در معرض دید همگان قرار دارد و بدین وسیله بر سیمای شهر تاثیر می گذارند.

نمای اصلی ساختمان ( Facade )

جبهه اصلی یک ساختمان که رو به معبر اصلی بنا است و در معرض دید قرار دارد را نمای اصلی یا فاساد گویند. فاساد یک واژه برای نمای رومی بود که در آواخر قرون وسطی متداول گردید. توجه به نمای اصلی ساختمان را شاید بتوان مسئله ای مرتبط با حقوق شهروندی دانست. از این رو ضوابط و قواعدی برای طراحی جداره های شهری به منظور ارتقا کیفی سیمای شهری با توجه به فرهنگ و سابقه معماری هر شهر تدوین شده است. در طراحی شهری جداره ها از کنار یکدیگر قرار دادن مجموعه ای از نماهای مشرف به فضاهای شهری تشکیل می شود.

نما و نقش آن در طراحی معماری و طراحی شهری

نما با تمام پیچیدگی های خود عنصری لازم و هویت بخش به یک بنا است. نما اولین چیزی است که مخاطب می بیند و به آن جلب می شود و از این نظر شناخت پروسه ادراک انسان در طراحی نما حائز اهمیت است. در این راستا آشنایی با نظریه گشتالت و نظریه های مختلف زیبایی شناسی امری ضروری به نظر می رسد. فارغ از نوع نما اعم از نمای تقلیدی ( نمای رومی )، نمای کلاسیک یا نمای مدرن، به طور کلی چهار عملکرد برای نما در نظر گرفته می شود. چهار عملکرد مهم یک نمای ساختمانی عبارت است از:

  • نما به عنوان ساختار محافظ
  • نما به عنوان رابط درون و بیرون
  • نما به عنوان معرف و عنصر هویت بخش
  • نما به عنوان جزیی از کلیت ساختمان

آبجکت نمای رومی شامل آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی

نما به عنوان پوسته خارجی ساختمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا شامل بازشوه ها ( در و پنجره )، انواع مصالح و بافت ها ، ستون و سرستون رومی و نیم ستون ها، نرده و بالکن و قرنیز ها و ازاره ها و غیره می شود. در این بخش نمونه های مختلفی و متنوعی از بلوک اتوکد نمای رومی آبجکت نمای رومی در قالب فایل اتوکد به صورت دو بعدی و سه بعدی در اختیار طراحان و دانشجویان معماری قرار گرفته است. در این بخش دو فایل برای دانلود قرار داده شده است:

  • فایل اول

آبجکت های رومی دو بعدی در قالب اتوکد

  • فایل دوم

نمونه ستون و سرستون رومی و نمونه قرنیز سه بعدی نمای رومی

همچنین برای دانلود نمونه طرح نمای رومی ساده و پرکار و دیگر سبک های کلاسیک و آبجکت های نما می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

 

*** همچنین برای دیدن انواع بلوک مبلمان و علائم گرافیکی و کادر و شیت بندی ” اینجا کلیک “ کنید ***

فایل شماره 1 #

آبجکت نمای رومی و دانلود بلوک اتوکد نمای رومی [2D]

شامل ستون رومی و سرستون رومی و نرده و پنجره و انواع طرح نما و تزیینات رومی

در این فایل اجزای مختلف مورد نیاز برای طراحی یک نمای رومی در قالب یک فایل اتوکد آماده شده است. فایل اتوکد دوبعدی آبجکت نمای رومی چنانکه در تصاویر زیر نیز مشخص است، حاوی آبجکت های متنوع و زیبایی از بخش های مختلف یک نمای رومی و بلوک اتوکد نمای رومی است.

دانلود آبجکت نمای رومی و بلوک اتوکد نمای رومی [2D]

آبجکت نمای رومی ؛ دانلود آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی [dwg]
آبجکت نمای رومی ؛ دانلود آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی [dwg]
آبجکت نمای رومی ؛ دانلود آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی [dwg]

دانلود آبجکت نمای رومی

دانلود آبجکت نما شامل آبجکت های نمای رومی و بلوک اتوکد نمای رومی در اتوکد دو بعدی

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

فایل شماره 2 #

آبجکت نمای رومی و دانلود آبجکت نمای کلاسیک [3D]

دانلود آبجکت نما شامل ستون رومی و سرستون رومی و تزیینات رومی

مطابق آنچه در تصاویر زیر نمایش داده شده است؛ این فایل شامل نمونه سه بعدی ستون رومی و چند نمونه سه بعدی از سر ستون رومی است. همچنین یک نمونه از تزیینات نماهای رومی نیز در این فایل ارایه شده است که امیدواریم در امر طراحی نمای رومی مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

دانلود آبجکت نمای رومی در قالب اتوکد [3D]

آبجکت نمای رومی ؛ دانلود آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی [dwg]
آبجکت نمای رومی ؛ دانلود آبجکت نمای کلاسیک و بلوک اتوکد نمای رومی [dwg]

دانلود آبجکت سه بعدی نمای رومی

دانلود آبجکت نما شامل آبجکت های سه بعدی نمای کلاسیک در قالب اتوکد

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

دانلود طراحی سایت پلان و لنداسکیپ ، اتوکد سایت پلان با برش و مبلمان سایت

فایل دانلود آبجکت نما شامل آبجکت نمای رومی و آبجکت نمای کلاسیک توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.