دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه و استاندارد و ریزفضاهای مجتمع فرهنگی در قالب word

فرهنگ، حوزه ای است که تکامل انسان را آشکار می کند. فرهنگ به عنوان یک قدرت اجتماعی مؤثر همیشه و همواره مورد توجه قرار گرفته است. فرهنگ شامل ارزش های مادی و معنوی است که توسط فعالیت های خاص شخصیت یا گروه اجتماعی ایجاد می شود. تیلور در تعریف معروف خود فرهنگ را به عنوان “کل پیچیده ای که شامل دانش، اعتقاد، هنر، اخلاق، قانون، سفارشی و هر گونه توانایی و عادت های دیگر که توسط انسان به عنوان عضو جامعه به دست می آید” می‌داند. فرهنگ “راه زندگی برای کل جامعه” نامیده شده است. به این ترتیب، شامل قوانین رفتار، لباس، زبان، مذهب، آیین ها، هنجارهای رفتار و سیستم باورها خواهد شد که نشان می‌دهد فرهنگ مقوله ای عام و موثر در جامعه پذیری افراد است.

نقش فرهنگسرا ها و مجتمع فرهنگی در رشد اجتماعی

یکی از مهمترین نقش‌های مراکز فرهنگی و فرهنگسرا ها، روشنفکری اجتماعی افراد است. مراکز فرهنگی مراکز رسمی آموزش اجتماعی نیستند، اما در سطح غیر رسمی می توانند عملکرد خود را خوبی داشته باشند. بدین ترتیب فعالیت های مرکز فرهنگ برای جامعه ضروری است. نتایج تحقیقات تجربی نشان می دهد که مراکز فرهنگی برای جوامع محلی به عنوان محل برگزاری اوقات فراغت خود، فرصت هایی برای بیان خود، ابتکارات و آموزش فرهنگی مهم هستند. مراکز فرهنگی باید به طور مداوم نیازهای ساکنان را تجزیه و تحلیل کنند و به دنبال فرصت های جدید برای ارائه خدمات متنوع تر فرهنگی باشند.

مزایای وجود فرهنگسرا ها و مراکز فرهنگی

  • ایجاد فرصت های داوطلبانه در فرهنگسرا

مراکز فرهنگی اغلب کلاس ها و رویدادهای فرهنگی را برگزار می کنند که فرصت های داوطلبانه زیادی را به وجود می آورند. فرصت های داوطلبانه می توانند مردم را به هم نزدیک تر کنند و با برنامه های کاربردی برای جوانان نقش مهمی در آموزش و هدایت آنها داشته باشد.

  • کمک به یادگیری در فرهنگسرا

مرکز تحقیقات Pew گزارش می دهد که آسیایی ها حدود 5.8 درصد کل جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند. با 18 میلیون نفر با میراث فرهنگی آسیایی که بسیاری از مردم می خواهند در مورد آداب و رسوم آسیایی و سنت های آسیایی یاد بگیرند. این هدف اولیه یک مرکز فرهنگی است: آموزش دادن به جامعه در مورد یک فرهنگ با استفاده از رویدادها، جشنواره ها و کارگاه های آموزشی.

  • نمایش احساسات جامعه در فرهنگسرا ها

محیط و فضای فرهنگسرا یک راه عالی برای درک دیگران در جامعه است. آثار فرهنگی و رویدادهای مختلف فرهنگی از فرهنگ های مختلف اجازه بیان نظرات و احساسات افراد مختلف را در جامعه فراهم می‌آورد و یک راه عالی برای شناخت لایه‌های احساسی و فرهنگی جامعه است.

دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

طرح 3 معماری با موضوع فرهنگی

در انتخاب موضوع طرح 3 معماری موضوعاتی نظیر موزه ، نمایشگاه ، بنای یادبود ، فرهنگسرا ، مجتمع فرهنگی یا خانه فرهنگ و هر موضوع دیگری که ابعاد هنری و بیانی شاخص داشته باشد مناسب خواهد بود. اولین مرحله از فرآیند طراحی ، بخش مطالعات است. بخش مطالعات مجتمع فرهنگی خود به چند قسمت مختلف تقسیم می‌شود. این بخش شامل برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی و فضاهای مختلف فرهنگسرا است. در این بخش اطلاعات مربوط به طراحی فرهنگسرا در فایل دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا در قالب word و در 10 صفحه در اختیار شما قرار گرفته است. فایل دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا شامل مطالب مختلفی است که در ادامه آمده است.

سرفصل مطالب فایل ورد دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا

جدول برنامه فیزیکی فرهنگسرا

سرانه فرهنگسرا

استاندارد مجتمع فرهنگی

ریز فضاهای فرهنگسرا

بخش اداری فرهنگسرا

بخش آموزشی فرهنگسرا

بخش فرهنگی و فروشگاهی فرهنگسرا

بخش خدماتی فرهنگسرا

سالن همایش مجتمع فرهنگی

ضوابط و استاندار کتابخانه

ابعاد و استاندارد پیشخوان و برگه دان

استاندارد قفسه های کتاب

ضوابط نور پردازی کتابخانه

ضوابط و استاندار گالری

نورپردازی گالری ها

حرکت و دسترسی گالری ها

آمفی تئاتر

ساختار فضاهای نمایشی

انواع مختلف صحنه نمایش

شیب سالن نمایش

نور پردازی صحنه

دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی
دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

دانلود دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا

سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

دانلود برنامه فیزیکی فرهنگسرا ، سرانه فرهنگسرا و استاندارد مجتمع فرهنگی

این فایل توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.