برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل [Doc] دانلود دو فایل Word مجموعاً در 42 صفحه به صورت تایپ شده و آماده چاپ شامل جداول مختلف و دیاگرام ها و ضوابط طراحی و استاندارد ها و ریز فضاها و الزامات طراحی هتل ها با درجه ها و تعداد ستاره های مختلف.

ضوابط طراحی هتل و الزامات معماری و درجه بندی هتل ها در ایران

ضوابط هتل و ضوابط سازمان جهانی جهانگردی (WTO)

سازمان جهانگردی سازمانی بین المللی است که از عضویت دولتهای مختلف به وجود آمده است. هدف این سازمان رهبری و هدایت جهانگردی است. سازمان WTO کل جهان را از نظم جهانگردی به چند ناحیه تقسیم نموده است. یکی از این نواحی ناحیه وسیع خاورمیانه است و ایران در این ناحیه قرار دارد. سازمان WTO برای هتلهای خاورمیانه، ضوابط و مقرراتی تعیین نموده است که در قالب دو فایل به برنامه فیزیکی هتل ؛ دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل ها پرداخته ایم.

رابطه برنامه فیزیکی هتل و درجه بندی هتل ها

WTO به دلیل وضعیتش به عنوان بخشی از نقش استاندارد کردن فعالیتش شامل طبقه بندی جهانی هتل نیز می شود. که این طبقه بندیها، شامل 6 منطقه جغرافیایی است که در هر 6 منطقه مشاوره هایی صورت گرفته و ضوابط طراحی هتل ها مشخص شده است. برای آشکار ساختن و تعیین رتبه های گوناگون هتلها نهاد ستاره یا پیشینیه شماره 5 پذیرفته شده است. برنامه فیزیکی هتل با توجه به این درجه بندی باید ریز فضاها و استاندرهای مشخصی را رعایت نماید که موضوع این نوشتار معرفی چنین مشخصه هایی است.

ضوابط طراحی هتل و موارد مهم در دیاگرام هتل ها

  • برنامه فیزیکی هتل و ریزفضاهای هتل بسیار واجد اهمیت است. باید ساختمان هتل از نظر نقشه صرفاً بــــه منظور ایجاد هتل طرح شده باشد و همه جوانب کار آن رعایت شود.
  • جابجایی و حمل ونق وسایل و تجهیزات و افراد در طراحی هتل و دیاگرام هتل باید مد نظر قرار گیرد.
  • در دیاگرام هتل و برنامه فیزیکی هتل باید روابط فضایی هتل را در نظر گرفت. برای مثال لازم است انبار نزدیک آشپزخانه قرار گیرد تا نزدیکی ایــن دو قسمت ، زحمت و گرفتاریهــای اضافی را به خودی خود مرتفع سـازد.
  • اندازه و ابعاد پنچره های هتل تا حدممکن .معمول، بایــد کوچک در نظــر گرفته شود. زیرا وجــود پنجره های بزرگ، از نظــر سرما و گــرما در فصول مختلف سال موجب اتـلاف حرارت می شوند و تهیه پرده و کرکره، گردگیری و نظافـــت و شستشوی آن، مستلزم هزینه خواهد بود که باید در ضوابط هتل مورد نظر معمار بنا باشد.

برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل [Doc]

در 42 صفحه شامل برنامه فیزیکی و دیاگرام و ریز فضاهای هتل برای درجه بندی های مختلف

به سبب گسترش گردشگری در دنیا و سود سرشار حاصله از آن، ساخت هتل ها به عنوان بناهای اقامت موقت گردشگران بسیار مورد توجه سرمایه گذاران در حوزه گردشگری قرار گرفته است. هتل ها از نظر خدماتی که ارایه می دهند و همچنین به جهت امکانات فیزیکی خود و نیز کیفیت فضای هتل نشان های مختلفی از سازمان جهانگردی دریافت می کنند. تعداد ستاره ها و درجه هتل مورد طراحی بیانگر الزاماتی است که در برنامه فیزیکی هتل و نیز در ضوابط طراحی هتل باید مورد توجه قرار گیرد. بخشی از اصول طراحی هتل و ریز فضاهای هتل در قالب دو فایل Word و مجموعاً در 42 صفحه با عنوان برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل در اختیار شما قرار گرفته است که مطمناً در طراحی هتل و مطالعات هتل مفید خواهد بود.

دانلود برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل

برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل [Doc]
برنامه فیزیکی هتل ؛ ضوابط هتل ، دیاگرام هتل و ضوابط طراحی هتل [Doc]

دانلود برنامه فیزیکی هتل

42 صفحه شامل سرانه و استاندارد و دیاگرام هتل و ضوابط درجه بندی هتل ها مطابق ضوابط سازمان گردشگری

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

مطالعات خانه موسیقی ؛ ریز فضا خانه موسیقی و نمونه موردی خانه موسیقی

فایل برنامه فیزیکی هتل توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.