دانلود طرح کف سازی برای اتوکد ؛ نمونه پلان کف سازی و طرح کفسازی پیاده رو نمونه کفسازی اتوکد pavement نمونه کف سازی اتوکد

بیش از 30 نمونه طرح کف سازی برای استفاده در سایت پلان و پلان کف سازی و کفسازی پیاده رو

واژه کف سازی یا کفسازی در زبان فارسی و علم مهندسی معادل با دو کلمه paving و flooring است. paving بیشتر به کفسازی باسنگ و کاشی و چوب و بتن و غیره در پیاده رو ها و جاده ها و به طور کلی در فضاهای بیرونی اشاره دارد و flooring بیشتر به پوشانیدن کف در فضاهای داخلی اطلاق می شود. به هر حال در زبان مهندسی کفسازی به مجموعه علمیاتی اطلاق می شود که هدف آن پوشانیدن کف داخلی یا خارجی بنا به منظور محافظت دربرابر رطوبت و غیره، زیبایی و کارایی برای انسان و ایجاد شرایط بهداشتی مناسب برای زندگی است.

در طراحی سایت پلان و میدان و به طور کلی طراحی لنداسکیپ یا محوطه سازی باید به سطوح کف توجه ویژه‌ای داشت. سطوح کف چه به عنوان فضای تجمع و چه به عنوان راه عبور پیاده یا سواره می‌بایست در ارتباط با یکدیگر و هماهنگ با کل مجموعه طراحی شود. در لنداسکیپ و محوطه سازی، فضاسازی و ایجاد کیفیت های بصری پویا و متنوع و متناسب با کارکرد و فرهنگ از جمله اهداف مورد نظر طراحان است که در این راستا کف ها به عنوان زمینه ای خام و قابل انعطاف نقش سهم قابل توجهی از طراحی را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین کف به دلیل اینکه همواره در معرض دید استفاده کنندگان است نیازمند توجه ویژه طراحان است. در کفسازی و طراحی کف باید به موارد زیر توجه داشت:

 • محل کفسازی

 • نوع تردد ( پیاده یا سواره )

 • تراکم تردد

 • شرایط محیطی

 • ابعاد متنایب با تراکم تردد

 • مساحت کف مورد نیاز برای توقف

 • انتخاب مصالح مناسب و بادوام

 • شیب زمین و عوارض طبیعی

 • هماهنگی با کل طرح

 • بافت مصالح به کار رفته در کف سازی

 • ابعاد و اندازه مصالح به کار رفته در کفسازی متناسب با عرض معبر یا مساحت کف

علاوه بر رعایت نکات فوق در طرح کفسازی خود می‌توانید از طرح‌های متنوعی که در قالب فایل اتوکد در بخش طرح کف سازی برای اتوکد ارایه شده استفاده کنید. نمونه طرح کف سازی ارایه شده را می توانید به راحتی برای کفسازی پیاده رو ها و میدان و محوطه های باز و محل های مکث جانمایی کنید و بر زیبایی بصری طرح خود اضافه کنید. همچنین برای ایجاد کف سازی های دلخواه خود می‌توانید از hatch pattern های سفارشی و زیبایی که در لینک مقابل ( دانلود الگوی هچ سفارشی برای اتوکد ) قرار داده ایم نیز استفاده کنید. همچنین می توانید از طریق لینک های زیر برای طراحی سایت پلان خود بهره بگیرید.

دانلود طرح کف سازی برای اتوکد ؛ نمونه پلان کف سازی و طرح کفسازی پیاده رو

طرح کف سازی برای اتوکد و کف سازی اتوکد

دانلود طرح کف سازی برای اتوکد ؛ نمونه پلان کف سازی و طرح کفسازی پیاده رو
دانلود طرح کف سازی برای اتوکد ؛ نمونه پلان کف سازی و طرح کفسازی پیاده رو

دانلود فایل نمونه طرح کف سازی پیاده رو و میدان

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

دانلود طرح کف سازی برای اتوکد ؛ نمونه پلان کف سازی و طرح کفسازی پیاده رو

این فایل توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.