با توجه به اهمیت طراحی سایت و کاربرد آن در تمامی طرح ها در این بخش نمونه هایی از انواع سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ارایه شده است. همچنین نمونه های متنوعی از انواع بافت و تکسچر و طرح گچبری در این بخش ارایه شده است که می توانید به صورت سوپر هچ و در قالب دستور Hatch اتوکد از این بافت ها به راحتی در بخش های مختلف طرح خود استفاده کنید.

طراحی کف سازی و سنگ فرش در محوطه سازی

مصالح کف سازی و موارد مهم در انتخاب بافت و تکسچر

برای محوطه سازی انواع کاربری ها و قسمت های اصلی و فرعی و پیاده روها معمولاً از انواع سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت مانند سنگ ، شن، آسفالت ، بلوک های بتنی ، سنگ مالون ، سنگهای تیشه ای وغیره استفاده می گردد. انتخاب بافت و تکسچر محوطه سازی به عوامل متعددی همانند اقلیم منطقه و کاربری و بار تردد و محل کف سازی و کستردگی کف و هزینه و … بستگی دارد.

طراحی سنگ فرش و محوطه سازی با سنگ

در استفاده از هر نوع متریال و مصالحی علاوه بر جنبه های هنری و معمارانه باید عوامل مختلف ذکر شده در بالا و مسایل فنی و اجرایی را در نظر گرفت. طراحان سایت و لنداسکیپ علاوه بر دانستن نکات فنی و کنترل کیفیت متریال نسبت به محل طراحی باید باید جنبه زیباشناسی را نیزدر نظر داشته باشند تا نیاز های روانی و حس زیبایی دوستی مخاطبان اثر را رفع کند. در طراحی کف و محوطه سازی با توجه به اینکه در اغلب بخش های ایران مصالح سنگی در دسترس است، در این بخش بیشتر بر طراحی انواع سنگفرش تاکید شده است.

 • نکات مهم در طراحی سنگ فرش و کف سازی سایت
 • ترکیب بندی و کمپوزیسیون
 • مصالح قابل دسترس و هزینه
 • استفاده از بافت مناسب
 • ترکیب سنگ و آجر و … در جهت هماهنگی با بستر طرح
 • ایجاد امکان دسترسی و عملکرد مناسب
 • هماهنگی طرح با عوارض طبیعی زمین

انواع طرح های سنگ فرش یا دالاژ یا فرش کف

در کف فرش و محوطه سازی ها می توان از انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر مانند سنگ و آجر یا شن و قلوه سنگ ترکیبی از همه استفاده نمود. که در ادامه به نمونه هایی از این طرح ها اشاره شده است.

سنگ فرش با طرح زاویه ای نامنظم

 • شنگ های شکسته و نامنظم مصالح اصلی این نوع سنگ فرش است که به طور پراکنده و توجه به دسترسی ها قرار گرفته اند.

سنگ فرش با طرح گوشه های گرد و فاصله دار

 • در این طرح سنگ های شکسته بزرگ با زوایای منظم یا منظم با فاصله از هم کار می شوند و فاصله میانی سنگ ها با چمن کاری یا مواد رنگی پر می شوند.

سنگ فرش با طرح کلاسیک

 • مصالح به کار رفته در این طرح ها شامل انواع سنگ های شکته منظم و نامنظم است که در برخی موارد در تلفیق با آجر و قلوه سنگ به کار گرفته می شوند. طرح کلی اغلب طرحی هندسی و کلاسیک است.

سنگ فرش با طرح انگلیسی

 • در این طرح با استفاده از سنگ های منظم و نامنظم و آجر طرح هایی منظم و موازی کار می شوند.

طرح های جدید سنگ فرش

 • این روش می تواند تلفیقی از روش های فوق و نیز استفاده از مفاهیم جدید مورد توجه معمار باشد که محوطه و ساختمان را در قالبی هماهنگ عرضه می کند.

سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری

این پست دو دانلود برای طراحی محوطه و کفسازی سایت قرار داده شده است. دانلود اول شامل انواع هاشور ها و بافت ها و انواع تکسچر برای کف سازی و طرح گچبری است. به راحتی و با اضافه کردن این الگوها به مخزن اتوکد می توانید این الگو ها را با استفاده از دستور Hatch ( هچ ) در بخش های مختلف طرح و کف سازی ها و نما ها و طرح کاشیکاری و .. به کار گیرید. دانلود دوم نیز شامل طرح هایی آماده از بخش های مختلف سایت و نمونه های متنوع و زیبا از سنگ فرش و کف سازی سایت و محوطه است که برای محوطه سازی و لنداسکیپ طرح های شما کاربرد بسیار خواهد داشت.

⇓ برای دانلود هر دو فایل کفسازی و سنگفرش با تخفیف ویژه کلیک کنید ⇓

فایل شماره 1 #

دانلود هاشور انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری

سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری [Dwg]
سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری [Dwg]

دانلود هاشور کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری

دانلود انواع بافت برای اتوکد در قالب دستور Hatch

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

فایل شماره 2#

دانلود انوع طرح سنگ فرش و انواع کف سازی سایت و پارک و پیاده رو

سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری [Dwg]
سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری [Dwg]

دانلود سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت

انواع طرح برای پیاده رو و کف سازی میدان شامل انواع طرح های هندسی زیبا

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

نمای کلاسیک و نمای نئوکلاسیک ؛ دانلود طرح نمای ساختمان سبک کلاسیک Dwg

فایل های سنگ فرش و انواع مصالح کف سازی سایت ، بافت و تکسچر و طرح گچبری در قالب اتوکد توسط موسسه آکادمیکال ویرایش و جمع آوری شده است. این فایل قابل ویرایش و چاپ بوده و از اجزا و آبجکت های آن می توانید برای پرزانته طرح های حرفه ای و پروژه های دانشجویی خود استفاده کنید. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید.