دانلود پاورپوینت اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه [PPT] شامل فایل با عنوان ضوابط طراحی موزه ؛ سرانه موزه و استاندارد موزه و شرح ریز فضاها در 107 اسلاید با گرافیک زیبا به صورت قابل چاپ و ارایه است.

دانلود پاورپوینت اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه [PPT]

در 107 صفحه شامل برنامه فیزیکی و سرانه و شرح ریز فضاهای موزه

موزه ها بناهایی ملی هستند که در طراحی آنها باید اصول طراحی موزه را رعایت نمود. موزه‌ها به عنوان مؤسساتی در جوامع نوین وظیفه دارند اشیائی را که به لحاظ ارزش فرهنگی‌شان گرامی داشته می‌شوند را نگهداری نموده و تا سر حد امکان از ویرانی و زوال مصون بدارند. در واقع این‌گونه اشیاء همان نقشی را بر عهده دارند که کتابخانه‌ها در برابر کتب و بایگانی‌ها در قبال اسناد رسمی ایفا می‌کنند. جوامع این اشیاء را نه به انگیزه احتکار بلکه به منظور بهره‌گیری از آنها محفوظ می‌دارند. در این فایل به شرح کامل اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه و استاندارد های مربوط به هریک از بخش های موزه پرداخته شده است که با گرافیک زیبا در اختیار شما قرار گرفته است.

برای خرید این فایل روی دکمه پرداخت و دانلود کلیک کنید.

برای دانلود مطالب مرتبط با اصول طراحی موزه به لینک های زیر رجوع کنید:

 

برای توضیح بیشتر و دانلود فایل ( اینجا ) کلیک کنید.

پاورپوینت اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه

دانلود پاورپوینت اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه [PPT] در 107 اسلاید

دانلود پاورپوینت اصول طراحی موزه و ریز فضاهای موزه [PPT]

اصول طراحی موزه

موزه‌ها به وجهی سازمان یافته‌اند که از گنجینه‌هایشان در جهت اهداف فرهنگی استفاده شود. به دیگر سخن موزه‌ها از خلال ارزشهایی که آنها را فرا می‌گیرند و به صور مرتبی بیان می‌دارند منظری عینی از جهان سه بعدی را در ذهن بازدیدکنندگان خود متبادر می‌سازند و به‌ آنان امکان می‌دهند که روح نافذ خویش را در مورد میراث خود بکار بسته و از این راه به کنجکاوی خود میدان عمل دهند

طراحی موزه و دانلود سرانه موزه

هدف از نمایش ایجاد تسهیل تماس مستقیم بین فرد و شیء است، خواه فرد یک کودک دبستانی باشد یا یک بزرگسال و خواه شیء نمونه‌ای متعلق به

علوم طبیعی و یا یک متنوع عرضه شده در تالار تاریخچه علوم و فنون باشد و یا یک اثر هنری، لذا در اصول طراحی موزه باید در نظر داشت که:

* اولا: موزه وسیله نمایش اشیاء است، نه اشیاء وسیله نمایش موزه.

* ثانیاً : آنچه مسلم است موزه تنها وسیله ارتباط عینی نیست، بلکه هدف اساسی آن القاء تأثیر فرهنگی و هنری و ایجاد رابطه بصری از طریق برخورد مستقیم با اشیائ دوبعدی به صورت رویارویی یک جهت با اشیاء سه بعدی از راه برخورد چند جهت است.