متره و برآورد بخش مهمی از مطالعات و شناخت عملیات ساختمانی است. برای برنامه ریزی و کنترل عملیات عمرانی و ساختمانی یک برآورد دقیق از مقادیر کار و هزینه می تواند بسیار راهگشا باشد. به همین دلیل درس متره و برآورد از دروس مهم دوره متوسطه در رشته های معماری و ساختمان است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. از این رو در این بخش برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با اصول اولیه متره و برآورد جزوه حل تمرین متره و برآورد شامل حل تمامی تمرین های کتاب پایه دوازدهم در قالب فایل PDF و با عنوان حل تمرین درس متره در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

حل تمرین متره و برآورد پایه دوازدهم متوسطه

در علم مهندسی متره به فرآیندی گفته می شود که طی آن مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای پروژه یا تعیین مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه انجام شده سنجیده می شود. این سنجش مقادیر در جدول‌هایی خاص ثبت می شود که به آن‌ها صورت وضعیت گفته می‌شود. به افراد شاغل در این حرفه مترور گفته می‌شود. یک مترور باید درک خوبی از روش‌های ساخت و ساز و هزینه این روش‌ها داشته باشد. متره جهت محاسبه مقادیر و برآورد جهت پیش‌بینی هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی کاربرد دارد. در این بخش شما با دانلود جزوه حل تمرین متره و برآورد کل کتاب پایه دوازدهم می توانید به درک بهتری از مباحث ارایه شده در این کتاب دست یابید. امید است جزوه حل تمرین درس متره و برآورد راهگشای بخشی از مشکلات شما عزیزان باشد. لازم به توضیح است که این جزوه شامل پروژه های پایانی نمی باشد.

 

دانلود حل تمرین درس متره و برآورد پایه دوازدهم

برای موفقیت در انجام هرکاری، مطالعات همه جانبه و برنامه ریزی دقیق شرط لازم است. اساس هر برنامه ریزی صحیح و اصولی، داشتن اطلاعات کافی و شناخت کامل از موضوع است. اجرای پروژه های ساختمانی نیز مطالعات کامل و برنامه ریزی منظم را طلب می کند. متره و برآورد علمی است که ما را برای رسیدن به برنامه ریزی بهتر یاری خواهد نمود. در دوره متوسطه شما با مفاهیم مرتبط با متره و برآورد آشنا شده اید؛ ما نیز در این بخش حل تمرین درس متره را برای دانلود در اختیار شما قرار داده ایم. این فایل PDF شامل حل تمرین متره و برآورد تمامی تمرین های کتاب پایه دوازدهم است و شامل حل پروژه های پایانی کتاب نیست. در نهایت امیدواریم این جزوه مورد توجه شما قرار گیرد.

حل تمرین متره و برآورد کل کتاب پایه دوازدهم، حل تمرین درس متره
حل تمرین متره و برآورد کل کتاب پایه دوازدهم، حل تمرین درس متره

دانلود حل تمرین متره و برآورد

درس متره و برآورد پایه دوازدهم در 21 صفحه

جزوه شامل حل پروژه های پایانی کتاب نمی باشد.

برای خرید فایل خودآموز تمرین های متره و برآورد کل کتاب پایه دوازدهم پرداخت و دانلود کلیک کنید.

راهنمای پرداخت و دانلود فایل

فایل ” کمک آموز درس متره و برآورد کل کتاب پایه دوازدهم، حل تمرین درس متره ” توسط موسسه آکادمیکال نگارش و ویرایش شده است.